Trable s primusy, 1. kapitola (2/2)

31. března 2013 v 18:50 | Shirley |  Kapitolovky
Lily obrátila svou pozornost znovu na Jamese.
"Co chceš, Pottere?"
Zbývající čtyři dívky se na sebe podívaly a pohledem si sdělily, že Lily s Jamesem jsou marní, a že se možná ještě pár týdnů nebudou moc vystát…
"Setkání primusů, Evansová," řekl jí tak rychle, jak jen to bylo možné.
"Pojďmě."
Lily mu kývnutím odpověděla a vrátila se k dívkám.
"Vrátím se později, zatím."
Schůzka trvala asi hodinu, skončila právě ve chvíli, kdy dorazili do Bradavic. Tam všichni vystoupili a zamířili směrem ke kočárům.
Po dalším zařazovacím obřadu, dalšího slavného projevu Albuse Brumbála a představení obou primusů, Lily s přáteli zamířila do známé chodby vedoucí k jejich společenské místnosti. Několik nových prváků je s vnitřní nervozitou následovalo.
……………………………………………………………………………….
Další den je čekala dvouhodinovka lektvarů, následováno dvouhodinovkou kouzelných formulí a přeměňování.
Lektvary jim daly zabrat jako obvykle. Lily v nich byla dobrá a měla je ráda, ale pro tuto hodinu byla spárovnána s jednou nudnou Zmijozelkou. Jmenovala se Rose Hawthorn, měla dlouhé nohy, vosí pas, blonďaté vlasy, modré oči a nakonec byla bláznivě zamilovaná do Jamese Pottera.
Pro všechno na Zemi, jak mohla být Zmijozelka zamilovaná do Nebelvířana? Svět se zbláznil.
Ta zmijozelská barbie byla nejspíš dušecně chorá, když dělaly lektvar, přidala do něj něco, co zavinilo zbarvení lektvaru místo do modra, do růžova a potom vzala vinu sama na sebe, místo toho, aby hodila vinu na Lily, tak jak by to udělal každý ze Zmijozelu. Tedy evidentně skoro kažný.
Lily to nakonec pochopila tak, že barbie si myslela, že když Lily nebude obviňovat, získá si u Jamese respekt a on se do ni zamiluje.
Ikdyž ve skutečnosti z toho spíše vyplynulo, že si James myslel, že je neschopná, ostatně jak ji to sám rukou naznačil. Za toto ztratil Nebelvír pět bodů a dalších pět za drzost, když James protestoval kvůli prvním pěti ztraceným bodům.
Kouzelné formule byly pro Lily hračka. Milovala kouzlení a přimět věci létat ji stále ohromovalo. Na druhou stranu, James zjistil, že je to někdy docela makačka.
Ten den měli vytvářet oheň v hrnku a potom ho zmrazit. Lily švihla hůlku, pronesla formuli a oheň okamžitě ztuhl.
"Výborně slečno Evansová, deset bodů pro Nebelvír," pronesl mile profesor.
Byl na Lily velice hrdý, byla to jeho nejlepší studentka.
"Ale ne, pane Pottere. Nesnažíme se přece vytvořit požár."
"Slečno Evansová, mohla byste pomoci panu Potterovi?"
Lily s povzdechem vstala a vydala se Jamesovi na pomoc.
James ve formulích strašně plaval. Nechápala proč, bylo to přece tak snadné. Hádala, že neumí správně vyslovit kouzlo nebo podobnou maličkost.
"Mávej hůlkou jako já."
Poučovala ho Lily a přitom sledovala Jamese, který se snažil imitovat její pohyby hůlkou.
"Teď řekni: Glacius!" vyřkla kouzlo.
James zopakoval kouzlo, bohužela se špatnou výslovností. Plameny vyskočily dokonce výš než před tím, aproto byla Lily nucena oheň uhasit. Ukazovala mu kouzlo znovu a znovu, až to nakonec dokázal.
"Díky, Lily!" řekl automaticky a při tom zapomněl na její obvyklé oslovení - Evansová.
Učebna se utišila. Všichni se otočili a zírali na Jamese. Ještě nikdo před tím neslyšel jiné oslovení než Evansová.
James pokrčil rameny a na všechny se zadíval tak, jako by byli šílení.
"Na co tak zíráte?"
Siriusovi poklesla brada.
"Ty si jen… jsi řekl.. nemůžu…"
"Nemůžeš mluvit, jak to?"
Sirius zavrtěl hlavou a povzdechl si. Remus se otočil, aby se usmám na Beth a Tami. Obě dívky se otočily ve směru Lily a Jamese a nehlasně obě zajásaly.
Hodina skončila a nic zajímavějšího se již neodehrálo. A James si stále neuvědomoval, co vlastně řekl. Po hodině všichni odešli na oběd. Lily si přisedla k jednomu konci stolu ke svým kamarádkám a James zase ke druhému, kde mu drželi místo poberti.
"No, tak to bylo zajímavé," začala Tami.
"Jo…, to tedy bylo." Odpověděla nepřítomně Lily. Tím celý rozhovor zakončila.
………………………………………………………..
Přeměňování bylo obtížné. Když se Lily podívala k Jamesovu stolu, naštvala se. Tento chlapec, který měl tolik problémů s jednoduchým kouzlem z formulí, nedělalo problém tak složilé kouzlo jako toto. A navíc ho shledával primitivním. Jeho myš se proměnila v džbán téměř vteřinu poté, co jim to profesorka McGonagallová ukázala. Zato Lily se to nedařilo, ikdyž se snažila, co to šlo. Její myši narostla místo ocásku rukojeť a místo čumáčku měla dlouhý růžek na vytékání vody.
Profesorka McGonagallová si povzdechla.
"Pane Pottere, byl byste tak laskav a pomohl slečně Evansové před tím, než její myš dostane srdeProfesorka McGonagallová si povzdechla.
"Pane Pottere, byl byste tak laskav a pomohl slečně Evansové před tím, než její myš dostane srdeční záchvat."
James se zvednul a Lily se přikrčila, protože věděla, že se chystá škodolibě se posmívat, kvůli tomu, že je v něčem lepší nežli ona. Ale místo toho, ji pomohl tak, jako ona pomohla jemu předchozí hodinu.
Na konci hodiny se na něj Lily vděčně usmála.
"Děkuju, Jamesi." Řekla mu.
Zamrkal.
"Co jsi to…?"
Pokrčila rameny.
"Naposledy jsi mě taky oslovil Lily…"
"Oh, to bylo to, co mysleli…"
"Kromě toho, není to už trochu dětinské? Myslím, jsme ve stejné budově a taky jsme oba primusové.. Neměli bychom si říkát křestními jmény?"
Kývl hlavou.
"Jasně, Lily…"
"Skvěle, Jamesi."
A v tu chvíli, přesto, že ještě nebyli přátely, Tami, Beth, Remus a Sirius věděli, že jsou k sobě zase o kousek blíž.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Domeenika Domeenika | 31. března 2013 v 21:21 | Reagovat

Taky krasny napad :D
Ako si navzajom pomohli a pritom o sebe v podstate ani nevedeli :D A ako sa zacali oslovavat menom :D Som strasne rada, ze si sa k tejto poviedke vratila :D
Som zvedava ako to bude pokracovat :D

2 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 27. dubna 2013 v 19:36 | Reagovat

Páni! Promiň, že jsem jsi to přečetla až teď, ale na svém blogu jsem nebyla a ty jsi tu taky dlouho nebyla takže to nějak... Vyšlo až teď. Takžééé...! Tahle kapitola byla fakt pěkná, jsem moc ráda že jsi zase něco napsala! Určitě ych chtěla vědět, jak se to bude dále vyvíjet!!! :-D

3 Ronnie Ronnie | Web | 29. dubna 2013 v 17:40 | Reagovat

Waw, Waw, Waw, Waw, Waw! Tak tohle je dokonalost :D Strašně se mi líbí, že se k sobě nechovaj už jako Kočka a pes, i když ještě nejsou přátelé :D je to úplně suprová povídka a mě se začíná líbit čím dál víc :D začíná se to už dost pěkně vyvíjet a já se strašně těším an další kapitolu :D
Jo a promiň, že to komentuju až teď, četla jsem to už ve škole, ale tam jsem to nedočetla a doma jsem si myslela že jsem už koment přidala :-)

4 Shirley Shirley | Web | 1. května 2013 v 10:47 | Reagovat

Moc děkuju za komentáře, udělaly mi strašnou radost.. :-) omlouvám se, že jsem tu nějaký čas nebyla.. ale maturita se blíží a já se snažím studovat :-D Dneska nebo zítra by měla přibýt další kapitola, ještě jednou, děkuju moc za vaše komenty :-) ;-)

5 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 8. května 2013 v 20:25 | Reagovat

[4]:
Ahá! No já nevěděla že maturuješ!!! Tak to nám budeš muset napsat, jak jsi dopadla. Nevím, jestli není pozdě, jsou, ale přeji hodně štěstí! Pokud je to pozdě, tak se omlouvám... :)
Ale já věřím, že to zvládneš!!! :-)

6 Rainy Rainy | Web | 13. května 2013 v 7:22 | Reagovat

Ta poslední věta byla krásná. Zase o kousek blíž... Ti dva si to zkrátka komplikovali kde mohli, ale asi proto je mají všichni tolik rádi. :) Tvoje povídka se mi vážně líbí. Je vážně milé vidět je, jak jsou na sebe hodní, jak se ho Lily nesnaží zabít pohledem nebo tak. :D Palec nahoru. :)

7 Lilly Lilly | Web | 1. června 2013 v 12:26 | Reagovat

Uzasna kapitola!!! Tak krasne promysleny sblizeni Lily a Jamese..pises tak poutave,ze prestavam vnimat realitu :-D a ten krasnej zaver kapitolky..tomz rikam pointa! Klobouk dolu,slecno spisovatelko :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama