Začalo to dítětem, 7. kapitola, (2/2)

13. ledna 2013 v 15:35 |  Kapitolovky
Od té doby, co se vrátili do Bradavic, už uběhly čtyři měsíce. Lily a James spolu stále chodili a nedělali nic jiného, než trávili čas spolu. Sirius a Ashley byli šťastní, párkrát se pohádali, ale nebylo to nic, co by nemohli vyřešit. Ema a Remus byli nejvážnější pár celé party. Remus konečně dostal odvahu k tomu, aby zmínil svůj malý chlupatý problém. K jeho překvapení, k němu Ema přiběhla a začala vzlykat, poté co mu skočila kolem krku. Říkala mu, že je skvělý, i bez ohledu na to, čím je. Peter a Sopfie spolu ještě stále nebyli. Bylo zcela očividné, že se Peter Sopfii nelíbil, on to však přes to zkoušel. A jelikož nikoho neměl, stále se ochomítal kolem svých přátel.
Když seděli u nebelvírského stolu, začala přicházet pošta. James dostal Denního Věštce, Ashley balíček obsahující její nové boty, Siriusovi přišel hulák od jeho matky, který na něj nepřetržitě křičel, kvůli tomu, že jeho bratr ho viděl poflakovat se s mudlovskou šmejdkou, a že za to zaplatí. A nakonec, Lily, která obdržela dva dopisy, jeden od své sestry, napsán jejím hrozným rukopisem a druhý od samotného ministra magie.
Rozhodla se, že Petunie může počkat a tak otevřela ten s pečetí ministerstva. Přečetla si ho dvakrát předtím, než si ho začala přeříkávat nahlas jenom proto, že si myslela, že je to omyl.

Milá slečno Evansová,
Omlouváme se, za posel špatných zpráv, ale musíme Vám oznámit, že váš dům byl napaden. První jsem si mysleli, že to bylo jen mudlovské vloupání, dokud jsme neviděli ložnici. Slečno Evansová, Váž pokoj byl kompletně zpřeházen. Hádám, že Vás chtěli pouze vyděsit. Na stěně bylo rozmazanou krví napsáno: Mudlovští šmejdi nepatří do našeho světa!
Potom jsme analyzovali krev. Lilian, obávám se, že to byla krev mladého Pana Evanse. Omlouvám se za tak strašné zprávy. Raději bych Vám to oznámil osobně, to mi věřte, než v tomto chladném dopisu…
Každopádně, důvod, proč Vám píšu tento dopis je, abych Vás informoval, že vaše matka a bratr zemřeli. Přál bych si, aby tu byl nějaký způsob a já na sebe mohl převést vaši bolest, ale nejde to.
Prosím, Lilian, nebuďte sama, potřebujete útěchu. Držte si své přátele u sebe.
Upřímnou soustrast.
Ministr magie
Felix Prewett

Ashley plakala, Ema lapala po dechu, Sopfie skřípala zuby a Peter, Remus a Sirius jenom zírali s ústy dokořán. Lily padaly slzy volně po tráříck, nakonec si přiznala, co dopis znamená. James si ji přitáhl do náruče a mumlal ji do ucha uklidňující slova. Pomohl ji zpátky do společenské místnosti. Neš došli k portrétu, klopítala tak, že ji James zvedl do náruče a odnesl ji do ložnice. Položil ji na postel a poté se položil vedle ní. Přitiskl ji k sobě, zatímco její vzlyky znovu nabraly na síle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Domeenika Domeenika | 13. ledna 2013 v 19:41 | Reagovat

Ty brdko!!
To jej zabili matku aj brata? A zostala jej len tak krava Petunia, typujem ze v tom jej liste boli nadavky ze za ich smrt moze ona...
Je mi Lily strasne luto... Dufam ze od seba neodozenie Jamesa a ostatnych...
A to ako ju James utesoval a odniesol ju do izby.. Krasne ze jej pomohol, ked bola zase nadne, najprv otec a teraz toto...
Dufam ze jej bude lepsie :D
Inac super kapitolka ako vzdy :D :D :D
Neviem sa dockat dalsej :D :D :D

2 LilyE LilyE | Web | 13. ledna 2013 v 19:57 | Reagovat

To není možný, prostě ne. Chudák Lily, přijít nejdřív o tátu a pak i o brášku. To bych se zhroutila. Je mi jí strašně líto.
Jak ji James utěšoval a odnesl do pokoje bylo moc pěkný od něj. Snad se z toho dostane :o)
Už se těším na další kapitolu a tahle byla super :o)

3 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 14. ledna 2013 v 19:39 | Reagovat

Merline no to snad ne!!!!! Chudinka! Proč zrovna ona?!?! Proč ona?!?! Nikomu nic nedělá a takhle musí o všechny přijít! Pokud nepočítáme Petunii, která jí určitě ještě vynadá, že to je její vina!
James je úžasný, jak ji utěšuje a stará se o ni! Proč já takového kluka taky nemám?! No nic... :/
Doufám, že se s tím Lily vyrovná. Chápu, jak děsivé to pro ni musí být...!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama