Začalo to dítěte, 8. kapitola (1/2)

14. ledna 2013 v 20:39 | Shirley |  Kapitolovky
"Nemůžu to udělat, Jamesi. Nemůžu tam jít sama. Proč Petunie říkala něco takového? Musí přece vědět, že potřebuju někoho, aby tam šel se mnou. Sakra Jamesi, proč se to muselo stát?" vykřikla Lily.
Den poté, co ji James odnesl do jejího pokoje, si Lily vzpomněla, že si ještě nepřečetla dopis od Petunie. To, co obsahoval dopis ji nepřekvapilo, ale James to nemohl pochopit. Petunie zakázala Lily, aby si kohokoliv ze svých přátel přivedla na pohřeb. Zdůvodňovala to tím, že byli stejné zrůdy jako ona. James zuřil, nechtěl nechat Lily odejít samotnou, obzvlášť, tehdy, když ho potřebovala. Dopis taktéž obsahoval datum pohřbů. Pondělí, 7. Května, dnes.
"Lily, prosím uklidni se. Dosteneš se z toho. Víš, jak moc tam chci být s tebou. Šel bych s tebou, ale nechci, aby Tě tvoje sestra zavrhla. Lily, prosím neplač." Řekl James, když k ní přišel a zabalil ji do obrovského objetí.
"Oh, Jamesi, jsem tak vyděšená. Nemyslím si, že to můžu udělat. Petunie říká, že tam příjdou všichni naši sousedi. Nemůžu jim čelit. Ne, když je to celé moje chyba."
Lily, zastav! Není to ničí chyba. Nech to být, neobviňuj se!"
"Ale je to moje chyba. Chtějí, abych trpěla. Chtějí, abych z té bolesti zemřela. Chtějí mi vzít všechny, které miluju." V jejích očích se objevil strach a rychle se vyškubla z jeho náruče.
V Jamesově tváři byl vepsán zmatek, přistoupil o krok blíž, ale ona ustoupila.
"Lily, co se stalo?"
"Nepřibližuj se ke mně. Ublíží Ti!"
"Lásko, nic se mi nestane."
"Ale ano, stane! Miluju Tě a oni snaží vzít mi Tě!" Slzy ji začaly pomalu kanout přes tvář, poté se hystericky rozplakala.
James stál na svém místě jako zmrazený, ani nedýchal, protože nemohl uvěřit, že to, co Lily řekla je pravda. Ach, jak dlouho chtěl od ní slyšet tyhle slova. Né zrovna v této situaci, ale wow, ona ho milovala!!! Jediná věc, která ho vytrhla z jeho rozjímání, byla Lily, která se začala kývat dopředu a dozadu, jako při kolapsu.
Spěchal k ní a vzal ji do náruče. Přešel k židli a posadil si ji do klína.
"Lily, poslouchej mě. Nikdo se už k tobě ani nepřiblíží, ani ke mně, slibuju. Nenechám je, aby Ti znovu ublížili, protože Tě taky miluju."
Lily se trošku uvolnila a přivinula se k němu, co nejvíc.
"Nenechej je, nikdy jim nedovol mě opustit," zašeptala.
……………………………………………………………………………………………..
"Kde sakra je? Pohřby skončily před 3 hodinami. Pokud se Lily znovu něco stane, bude to pro ně peklo! James přemýšlel a při tom přecházel po společenské místnosti. Nemohl svou mysl odpoutat od Lily. Vypadala tak smutně, když kráčela to ráno dolů po schodech, potom, co ji pomohl se obléknout. Vypadala nádherně jako vždy, ale chyběla ji ta jiskra v očích, kterou měl na ní tolik rád.
"Kde je?" Zeptala se Ashley na otázku, která všechny trápila.
"Nemyslíš, že se jí stalo něco špatného, že ne? Zeptal se nejistě Remus.
"Ne, kdyby se ji něco stalo, Brumbál by nám to už byl řekl." Opáčil James bez přemýšlení.
"Je pozdě, lidi, možná se rozhodla strávit noc tam? To dává smysl, ne?" Řekl zívající Peter.
"Jestli jsi unavený Petere, namiř svou tlustou prdelí do postele. Nikdo Tě tu nenutí zůstat. Jsme tady dole, protože čekáme na kamarádku, která pravděpodobně dneska prožila nejhorší den ve svém životě. Neexistuje žádný důvod, proč by zůstávala se svou sestrou. Věnoval si vůbec pozornost našim rozhovorům v průběhu posledních dní?" zavrčel James.
"Víš co? Je mi to líto, dobře? Neníí moje chyba, že byla její rodina zavražděla! Pravděpodobně za to může Sirius. Copak si nevzpomínáte, že ve stejný den, kdy Lily přišly dopisy, Sirius obdržel huláka od své matky?" zařval Peter z plna hrdla. Byl rudý vzteky a ani nečekal odpověď na svou otázku.
"Samozřejmě, že by si nikdy nevinil Siriuse! Sirius nikdy nedělá nic špatného, je prostě úžasnej. Nebo, možná za to může Remus! Chtějí, aby se připojil k temné straně kvůli jeho problému. Možná s nimi udělal dohodu, udal místo, kde žijí mudlorození. Nebo možná James, snažil se zachránit si svůj vlastní zadek, aby byla jeho přítelkyně šťastná, stačí, aby žila jeho rodina. Nebo já? Chudý, nevinný, tichý a plachý Peter Pettigrew! Obrátil se proti svému přítelu, protože žárlil na jeho štěstí! Nikdy se nedozvíme, čí to je vina! Pokud vím, Lily mohla být cíl od narození. Jenom mě k čertu vynechte z nějaké pomsty zmijozelákům. Ztratil jsem touhu po pomstě!"
Poté, co Peter vyběhl ven, dovnitř vešla Lily, která byla vtáhnuta do objetí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Domeenika Domeenika | 15. ledna 2013 v 17:25 | Reagovat

Petunia je riadna krava...
Ako to Lily mohla spravit? Dost ze sa obvinovala z ich smrti, ona ju este donutila ist na ich pohreb sama, a typujem ze este aj na nu vrestala...
A Peter, uz musi byt v Voldym, ked sa sprava ako debil.. Ale zasial im do mysle pochybnosti.. Vrazdila by som :P
Som strasne zvedava co sa vlastne stalo na tom pohrebe. Tak dufam ze das co najskor dalsiu kapitolku, bo tato bola proste genialna :D :D :D

2 LilyE LilyE | Web | 16. ledna 2013 v 17:09 | Reagovat

Petunie je vypatlaná kráva. Vždyť jí Lily nic neudělala a ona jí zakáže si vzít na pohřeb nějakou oporu?!? No tohle není normální!
Petr se rozjel. Ale bylo to od něj hnusný. Hádám, že už mu to jeho Smrtijedství začíná lést na mozek (jestli teda nějakej má :oD) Killnout ho!
Strašně se těším na druhou polovinu :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama