Pohádka na dobrou noc

25. října 2012 v 21:31 | Shirley |  Jednorázovky
Lily Potterová si spokojeně povzdechla, seděla ve starém houpacím křesle, jejího mladého syna měla v náručí. Pusinkováním ho přes jeho již husté kšticí neúhledné černé vlasy, zamumlala tichá slova, která mohl slyšet pouze on. Mladý chlapec zazářil štěstím a chytil silný pramen matčiných rudých vlasů do jeho baculatých pěstiček.
"Pusť mi ty vlasy, miláčku" řekla Lily, opatrně převzala prameny vlasů zpět z dlaní svého syna. Harry si nechal vyndat vlasy, tleskl rukama a zahihňal se.
"Tak nějaký příběh před tím, než půjdeš spinkat, ne?" zeptala se tiše. V odezvě si malý Harry zavrtal hlavu do matčiny hrudi a tiše vyčkával.
"Kdysi dávno, v zemi, která není daleko, žila princezna, která věřila, že je nejkrásnější v celé Anglii," Lily začala, její hlas byl měkký a melodický, stoupající a klesající v uklidňujícím rytmu.
"Byla tak šťastná, jak bylo krásné žít ve starém krásném zámku, s výhledem na krásně křisťálové jezero. Ve skutečnosti, princezna byla tak šťastná, jako byla krásná, myslela si, že život nemůže být lepší. Léta žila pořád stejně, bez toho, aby jí něco chybělo."
Pronesla Lily líbajíc svého syna na hlavičku.
"Ale princezna si brzy uvědomila, že jí něco chybí. Byla tak zaujata svým životem, že si nevšimla, že její srdce je nešťastné. Brzy se začala ptát sama sebe, co jí chybí... měla plno přátel, byla velice chytrá a měla krásný domov, co víc si mohla přát?"
Harry zhluboka vydechl a zastrčil hlavičku hlouběji do matčina teplého těla.
Pak si jednoho dne princezna uvědomila, co ji chybí - krásný princ. Přestože měla krásný život, princezna byla osamělá, a tak se jednoho krásného letního dne vydala na cestu, aby si našla perfektního prince... Princezna toho o princích zatím moc neví. Chtěla muže, který by byl laskavý, věrný a pohledný, ale na své cestě nenašla nikoho, kdo by odpovídal tomuto popisu. Ve skutečnosti všichni šlechtici, které potkala byli hrubí, zlí a oškliví."
"Jednoho dne, když se princezna cítila poněkud opuštěně, seděla na okraji krásného jezera, poněkud ošklivý žabák skočil po ní. Byl zelený a slizký a měl na sobě mnoho hrozných bradavic.
"Proč pláčeš?" princezna odpověděla.
"Já jsem plakala, protože nemůžu najít žádného prince, který by mě miloval. Skončím jako stará panna."
Žabák se samolibě usmál a zavrtěl hlavou.
"Neskončíš jako stará panna," řekl.
"Můžeš si mě vzít, jsem hezký, milý a věrný." Na princeznu to ale žádný dojem neudělalo.
Lily se zastavila, s úsměvem do dálky, jako by viděla tu scénu před očima.
"Princezna pokračovala na její cestě na mnoho let, hledajícího prince po prince, ale žádný nesplňoval její podmínky. Během své dlouhé cesty arogantní žabák zůstal po jejím boku, cestoval s ním. Dokonce v jejích nejhorších stavech a náladách, jí průběžně žádal, aby si ho vzala, ale ona ho pokaždé odmítla, protože byl žabák. Princezna si pomalu zvykala na jeho společnost a na jeho smysl pro humor. Dokonce se začala těšit z jejich dlouhých rozhovorů. Ani jednou jí žabák nenechal zapomenout, že byl dokonalý."
Lily se šťastně usmála sama pro sebe, zdánlivě nevědíc, že její vlastní malý princ už jí zhluboka dýchal v náručí.
"Po mnoha letech spolu, se princezna konečně obrátila k žabákovi a řekla: "Můj milý žabáku, proč nejsi princ? Pokud by jsi byl princ, mohla bych si Tě vzít." Žabák se usmál a následně ji odpověděl: "Ale moje drahá princezno, vy neznáte příběhy?"
"Pokud se princezna zamiluje do žabáka, pak ho může políbit a on se promění v krásného prince."
"Princezna se zadívala na žabáka a uvědomila se, že se ve skutečnosti milují,... Takže zavřela oči a políbila ho jemně na vrcholek jeho malé hlavy. Se zadrženým dechem princezna otevřela oči. Dychtivě očekávajíc, co příjde, ale byla sklamaná. Nic se nestalo!"
"Jsi stála žabák, jak si Tě mám vzít, pokud jsi žabák?"
Lily se postavila, spícího syna pevně zasazeného ve svém náručí. Velmi jemně jej položila do jeho postýlky a políbila na temeno hhlavy.
"Žabák zamával na hladinu jezera. Podívej se do vody, řekl jí" Princezna udělala, co jí bylo řečeno a zalapala po dechu, shledajíce stejnou žábu při pohledu na hladinu. "Proč si mi to neřekl?" žábí princezna se zeptala, cítila se podvedená. "Proč jsi mi neřekl, že jsem také žába?" Žabák se jednoduše usmál a řekl: "Protože jsi krásná princezna, která se zamilovala do žabáka, protože v něm viděla prince, stejně tak, jako v sobě princeznu.
Od dveří se ozvalo odkašlání. Stál tam James Potter, opřený o vysoký rám dveří, usmívající se na svou manželku, jeho oříškovo-hnědé oči mu jenom zářily.
"Protestuji proti popisu žabáka, " poznamenal, jeho hlas protkaný smíchy.
"Jak jistě víš, mnoho žen mě shledává atraktivní!"
"A kdo řekl, že ten příběh byl o tobě?" Lily se rozpačitě usmála a zkřížila ruce na prsou, opřela se o okraj postýlky a dívala se na svého manžela, který přešel od dveří přímo k ní. Pevně ji objal, držel ji pevně, jeho tvář byla zabořená do hustých rudých vlasů. Lily se naklonila do postýlky a ještě jednou svého syna políbila.
"Teď mám dva krásné prince."
"A já mám krásnou princeznu."
Manželé se na sebe usmáli a se spokojeným výrazem na tváři opustili pokoj svého syna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 28. října 2012 v 19:52 | Reagovat

Nádherně romantické!!! Vážně povedené!

2 Shirley Shirley | Web | 30. října 2012 v 15:23 | Reagovat

Děkuju moc :-)

3 Domeenika Domeenika | 5. ledna 2013 v 17:54 | Reagovat

Nadherna poviedka, tak romanticka :D
A tak doveryhodne napisana :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama